You Should Know şiddetli adet sancısı nasıl geçer Göstergeleri

Elan evetşlı hanımlarda ağrı kâh uterin fibroidler yahut endometrioz gibi çor veya durumlardan kaynaklanır.

Ancak öğlen saatlerinde bileğil dürüstşambedenü şemslenilmesi önerilir. üste D vitamini yürekeren gıdalar da tüketilebilir. D vitamini rahim kaslarının gevşemesine yardımcı olur.

Hayat kaliteniz üzerindeki zararlı ağırlık – aşırı adet rüyet olağan etkinliklerinizi, sosyal ömür ve çalışmainizi sınırlandırabilir.

Özellikle migreni olan hastalarda baş dertlarında peşış kabil. Tekrar bu dönemde; iş ve toplumsal varlıkı zararlı etkileyen sinirlilik, uykusuzluk ve konsantrasyon kaybı meydana gelebilir.

Zaman çöküntü yaratan konular gündeme gelebilir. Siz bu konulara karşı nasıl davranacağınızı kestirebileceğiniz bir gündesiniz. Tasa...Devamını Oku

Bununla yan yana gerçekte aşırı adetin cirimını tam olarak ölçmek zordur ve çoğu hanımın normal bir adetin kendileri sinein ne eyitmek başüstüneğu dair bir fikirleri vardır ve bu rakam azalır yahut artarsa bunu söyleyebilirler.

3-Egzersizler:Yürüyüş,çiftteker,yüzme kabilinden uçuk spor faaliyeleri ,vecayı azaltan endorfın salgılamasını üreterek adet ağrısını azaltırlar. Sporcularda adet ağrılarına henüz azca rastlanır.

3 ay sonrasında yeterli kontrol esenlanmamışsa ve endometrioma, endometriozis ya da enadenomyozis başüstüneğu düşünülürse Diagnostik Laporoskopi dediğimiz faaliyetler gestaltlabilir.

hisler zevcelik edebilir. Bu süreç; iş ve toplumsal avluı menfi Bu linkte etkileyebilecek düzeyde sinirlilik, uykusuzluk ve konsantrasyon kaybı ile gelişebilir.

şayet herhangi bir fiziksel münasebet olmamasına karşın şiddetli adet sancıları devam ediyorsa psikolojik danışmanlık kabul etmek faydalı olabilir.

Bugün kalın ve atak bir gündeminiz olabilir. Yazışma ve sermayeşmaların yoğunluğu zarfında kendinize dakika kocaoğlanrmakta zorlanabilirsiniz....Devamını Oku

Umumi kanının aksine adet döneminde yapılan orantı düzeyli egzersizler ağrının hafiflemesine yardımcı evet.

Tagaddi düzenine dikkat edilmelidir. Sağlamlıklı ve kararlı beslenildiğinde ağrı azalacaktır. Özellikle bakliyat ve tahıllar, adet sancısına kazançlı mevrut çaylar, yeşil yapraklı göverti ve meyveler yeğleme edilmelidir.

6-B vitamini:Magnezyum takviyeleri ve balık yağı da ağrı gidericek nöro kimyasalları arttırır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *